Prive Hair Saç Ekimi Hakkında

Prive Health Hair’ de saç tedavileri ve saç ekimi alanında hizmet verilmektedir.

Kadınlar da erkekler gibi androgenetik alopesi sonucu yaşadıkları saç kaybı için saç ekimine ya da çeşitli sebeplerle oluşan saç dökülmesi, saç incelmesi için saç tedavilerine ihtiyaç duyabilmektedirler.

Kliniğimizde kadın hastalarımıza yönelik saç ekimi ve saç tedavileri hizmetleri sunulmaktadır.

İlk olarak bizimle iletişime geçerek muayene randevunuzu oluşturabilirsiniz.

İstanbul dışında ya da farklı bir ülkede ikamet ediyorsanız ön değerlendirme için saçınızın ön, yan, tepe ve arkadan fotoğraflarını bize gönderebilirsiniz. Değerlendirme sonrasında hasta koordinatörleriniz iletişime geçerek sonraki adımlar hakkında sizi bilgilendirecektir. Daha detaylı bilgi için saç ekimi hizmetlerimiz sayfasını inceleyebilirsiniz.

Evet, operasyon sonrasında ekim bilgilerinizi de içeren garanti belgesi verilmektedir. Ekilen saçlarınız saç dökülmesine neden olabilecek bir sağlık durumu ya da tedavi görmediğiniz müddetçe garanti kapsamındadır.

Yeni ekilen saçlarınız, kendi doğal saçlarınız gibi çıkacaktır ve size doğal bir görünüm kazandıracaktır.

Garanti belgesi, saçlarınız kemoterapi, radyoterapi gibi kanser tedavilerinden veya başka hastalıklardan zarar görmediği müddetçe geçerliliğini koruyacaktır.

Saç ekimi operasyonları ekim planına bağlı olarak yaklaşık 6 saat sürmektedir.

Yurtdışından gelen hastalarımıza otel rezervasyonu, transfer ve kendi dilinde rehber hizmeti sunmaktayız.

2019 yılı itibariyle kliniğimizde uygulamaya başladığımız Sedasyon Anestezi yöntemi saç ekimi operasyonlarında hastalarımızın en çok tercih ettiği anestezi yöntemi olarak öne çıkmaktadır.

Saç ekimi işlemini sıfır ağrılı denecek seviyeye getirmek için Anestezi uzmanı doktorumuz gözetiminde uygulanacak sedasyon ile saç ekimi öncesi lokal anestezi işlemlerini dahi artık hiç hissetmeyeceksiniz. Bu sayede çok daha konforlu, acısız ağrısız bir saç ekimi deneyimi yaşayacaksınız.

Saç ekiminde ağrı olarak bahsedilebilecek nokta anestezi yapılırken kullanılacak iğnelerin enjeksiyonu esnasındaki ağrılardır.

Bu ağrıyı ise saç ekimi operasyonlarında uygulamaya başlamış olduğumuz sedasyon anestezi yöntemi ile neredeyse tamamen sıfıra indirilmiş olacaktır.

Sedasyon uygulaması, analjezik etken maddenin kişinin fiziksel kondisyonuna göre uygun dozda vücuda verilmesidir. Bu uygulamada kişinin bilinci açıktır fakat hisleri azalmıştır. Böylece iğne veya diğer tıbbi müdahalelerde acı hissi hissedilmez.

Doktor muayene sonrasında hastaların saç ekimine uygunluğuna karar vermektedir. Saç tipi ve dökülme evresine göre saç ekimi operasyonu önerilmektedir. Bununla birlikte saç ekimi olmak için spesifik bir yaş aralığı bulunmamaktadır.

Saç ekimi operasyonu gerçekleşmeyen bölge için en az 6 ay, ekim yapılan bölge için 1 yıl beklemenizi öneriyoruz.

Saç ekimi operasyonu sonrası lazer uygulamasında ana amaç, saç ekiminden sonra operasyon alanındaki yara iyileşmesini hızlandırmak, şişkinlik, kızarıklık, ağrı gibi yan etkileri hızla geriletmek ve elde edilecek sonucun hızla elde edilmesine yardımcı olmaktır. Lazer sistemindeki kaynak ısı oluşturmaz. Bu nedenle tedavi alanımda herhangi bir yan etkisi yoktur.

Donör bölgeden alınan greftleri, ekim öncesinde ideal koşulları sağlayan özel bir solüsyonda ve soğutma işlemi ile muhafaza ederek korumaktayız.

Çok değerli bir maden olan gerçek safirden üretilen uçlar ile gerçekleştirilen UE, saç ekiminin kanal açma aşamasında metal slit yerine özel safir uç kullanılmasını ifade etmektedir. Safir uçla yapılan FUE bir teknik değil, FUE yönteminde uygulanan bir inovasyondur. Saç köklerinin ekileceği bölgede daha da küçük mikro kanallar açarak, minimal düzeyde kabuklanma oluşumu ve iyileşme sürecini hızlandırmak için tasarlanmıştır.

Safir uç ile yapılan FUE’de (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu) saç kökleri, lokal anestezi altında mikro motor aracılığıyla, çapları 0,6 – 0,7 – 0,8 mm arasında değişen mikro-uçlar kullanılarak kökler halinde tek tek donör bölgeden alınır. Toplanan saçlar FUE yönteminde açılacak kanallara ekilmelidir. Bu kanallar saçın görünümünü önemli derecede etkileyen açı, yön ve sıklık konularını doğrudan etkilemektedir. Bu sebeple kanalların açılması bir operasyonun başarısındaki en önemli aşamadır.

Mikro kanallar artık en iyi şekilde bu özel safir uçların yardımıyla açılabilmektedir. Saç kökleri bu kanallara ekilir. 1,0 -1,3 – 1,5 mm arasında, keskin, pürüzsüz ve dayanıklı safir uçlar ile açılan küçük kanalların saç kökü boyutunda olması, açılan kanal sayısının artmasına ve saç köklerinin birbirine daha yakın ekilmesine olanak sağlamaktadır. Greftlerin daha sık ekilmesine yardımcı olarak saç yoğunluğu ile birlikte daha doğal bir görünüm elde edilmesine olanak sağlar.

Saç nakli operasyonu öncesi muayeneye uzun saç ile gelmeniz doktorun saçınızın durumu hakkında daha fazla bilgi edinmesini kolaylaştırmaktadır. Bu sebeple muayeneye saçınızı kesmeden gelmeniz tavsiye edilmektedir.

Saçlarınız için kullandığınız ilaçları operasyon öncesinde kullanmanızda bir sakınca bulunmamaktadır. Muayeneye geldiğinizde doktor var olan saçlarınızı korumak ya da tedavi etmek için gerekli tedavileri size önerecektir.

Saç ekimi operasyonu sırasında kullanılan ilaçlar (lokal anestezikler) ile etkileşebileceği için en az bir gün önce alkol ya da uyuşturucu madde alımını durdurmalısınız. Operasyondan sonra da antibiyotik kullandığınız süre içinde alkol kullanmamalısınız.

Merak Edilenler

Sigara, damarlar üzerinde oluşturduğu negatif etki sebebiyle ekilen bölgenin gelişimini etkileyebilmektedir. Bu sebeple operasyondan önceki gün ve sonrasındaki 1 haftalık akut dönmede sigara içmemenizi tavsiye ediyoruz.

Öncelikle sizi düzenli takip eden doktorunuzu saç ekimi operasyonu olacağınız ile ilgili bilgilendirmeli ve ilaç kullanımınıza ara vermek konusunda onayını aldıktan sonra, operasyondan 3 gün önce aspirin gibi kan sulandırıcı ilaçların kullanımına ara vermelisiniz. Saç ekimi operasyonundan önce bizleri de mevcut sağlık durumunuz ve kullandığınız ilaçlar hakkında bilgilendirmelisiniz.

Micro FUE metodu ile saç ekimi sonrası hızlı bir iyileşme süreci gözlemlenir.

Operasyon sonrası ekilen bölgede kabuklanma ve donör bölgede kırmızı minik noktalar gözlemlenir. 15 gün sonra tüm kabuklar dökülür ve her iki bölge de normal görünüme kavuşur.

2 aydan sonra saçlarınız çımaya başlayacaktır. 4 ile 6 ay arası büyüme hızlanır ve 6.ayda ekim sonucunda elde edilecek görünümün yaklaşık yarısına ulaşılır. 12 ile 18 ay arası operasyon sonucunuzu tam olarak görebilirsiniz.

Şok saç dökülmesi ifadesi, ilk 2 ay içinde ekilen saçların döküldüğü dönemi ifade etmek için kullanılır. Bu dönemden sonra kalıcı saçlar uzamaya başlamaktadır.

Saç ekimi operasyonundan hemen sonra şişlik ve hafif bir ağrı hissedebilirsiniz. 15 gün süresince operasyon sonrası saç yıkama prosedürüne uygun olarak saçınızı yıkamalısınız. 15 gün içinde ekim ve alım yapılan bölgedeki dokular belirgin şekilde iyileşir ve normal görünümüne kavuşur. Operasyondan 12-18 ay sonra ekim yapılan bölgenin saçlı görünüme kavuşması tamamlanır.

Saç nakli operasyonundan 2-3 gün sonra günlük faaliyetlerinize ve işinize devam edebilirsiniz.

Ekim yapılan bölgedeki kabuklu görünümün 12-15 gün süresince devam edeceğini göz önünde bulundurunuz.

FUE sonrası sayfamızdan operasyon sonrası talimatları dikkatlice okuyunuz. Kısaca 15 gün süresince terlemenize sebep olacak fiziksel aktivitede bulunmamanız gerekmektedir. Basketbol, voleybol, tenis, yüzme gibi sporlara da 1 ay ara verilmesi gerekmektedir.

Doktor operasyon sonrasında size uygun alabilecek tedaviler konusunda bilgilendirme yapmaktadır. Eğer minoxidil kullanacaksanız uygulamaya kabukların tamamen dökülüp, dokunun iyileşmesi tamamlandıktan sonra başlamanız önerilmektedir.

1 ay sonra saçlarınızı makas ya da makine ile kısaltabilirsiniz. Jilet kullanımı için 6 ay beklemenizi tavsiye ediyoruz.

Kaşıntı hissederseniz, doktorun tavsiye ettiği şekilde anti histaminik ilaç kullanabilirsiniz.

Saç ekim operasyonundan sonra hafif bir ağrı hissedebilirsiniz, doktorun tavsiye ettiği ağrı kesicileri kullanabilirsiniz.

Saç ekim operasyondan sonra ilk 2-3 ay içinde ekim yapılan bölgede bir kaç ay içinde kendiliğinden kaybolacak sivilceye benzer minik lezyonlar görülebilmektedir, bu normaldir. Bu sivilcelere müdahale etmeyiniz. Eğer lezyonlar sizi çok rahatsız ederse yapılması gerekenler ile ilgili bizimle iletişime geçiniz.

Saçlı deri mezoterapisinde sabit bir ilaç tedavisi yoktur.

Her hastadaki var olan patolojiye göre farklı etki mekanizmaları olan maddeler tek başlarına veya kombinasyonlar halinde verilir.

Genel prensip ; uygulanacak olan formulasyonlarda çok sayıda ajanın kombinasyonundan kaçınmak ve en az madde ile hastalık patolojisine faydalı olabilecek terkibi hazırlamaktır.

Vasküler etkililer, Lokal anestetikler, Antiandrojen etkililer, Antiseboreik-antiinflamatuar etkililer, Keratin biyosentezi için etkililer.

Bu maddeler ile yapılan kokteyler dermal papilla düzeyinde etki ederek saçların gelişimini, yenilenmesini uyararak keratin üretimini düzenlerler.

Kokteyldeki vazodilatör (damar genişletici) maddeler fonksiyonel bir mikrosirkülasyon sağlayarak ,saç foliküllerinin kanlanmasını arttırırlar. Böylece saçın canlanmasını ve kalınlaşıp parlamasını sağlarlar.

Kokteyldeki vitaminler ve elementler saç dökülmesini engellerler; yağ sekresyonunu düzenlerler ve kepek oluşumunu azaltırlar.

Aynı zamanda antioksidan özellikleri ile katkı sağlarlar.